První dny školy

První, co bych nechtěla zapomenout zmínit, že tvořit si kamarády v americké škole je mnohem jednodušší než v české. A to ze dvou důvodů:

1) Máte na každý předmět jiné spolužáky – potkáte více lidí (a celkově je tu mnohem více studentů – 3000)

2) Lidi obecně jsou tu mnohem přátelštější (ale to už jsem asi zmínila)

+jsem exchange student a lidi se docela zajimají

Dneska jsem ve škole po třetí a už jsme si docela zvykla na velikost. Prakticky všechno je v něčem jiné, přestávky jsou kratší, jsou jenom k přemístění. Na druhou stranu, oběd je přes hodinu. Každý den mám stejný rozvrh, musím nosit uniformu. V minulých letech se na to prý nedbalo, ale teď už se musí (kvůli střelám na školách) takže musíme mít jednobarevnou polokošili, ID kartu pověšenou na krku, džíny bez děr a jenom modré/černé/khaki. Ještě trička školy jsou povolená. První den se to moc neřešilo, ale hned druhý den dostalo přes 80 studentů ISS (in school suspension) mezi nima byla i ta holka mého bráchy, protože měla v kraťasech díry.pokud má někdo mikinu, donutí ho jim ukázat triko. I učitelé to musí dodržovat.

První den jsme měli Home Room rozvrh, to znamená, že máme nultou hodinu, která začíná v času normální první, a všechny ostatní hodiny jsou malinko kratší. Nic se tam nedělo, jenom potřebovali nechat čas na vyzvednutí ID a rozvrhu těm, kdo to nestihli před zvonením. Měla jsem v ruce mapu a rozvrh, protože jsem si to nemohla zapamatovat a chodila jsem jako prvák, jenže těch bylo okolo tolik, že to nikdo neřešil.Navíc jsem ten den jela s bráchovou holkou, která mi vše ukázala a sešla se se mnou na obědě, abych nebyla sama. Je úplně úžasná!

V hodinách se nic moc nedělo, jenom nějaké základní informace o průběhu vyučování. Abych byla upřímná, tenhle školní systém je mnohem propracovanější než český. Nejde o to, abyste prošli do další třídy. Vážně vás tu chtějí něco naučit. Můžete poslouchat jedno sluchátko, pokud vám vyhovuje tak pracovat, můžete jíst, když zrovna napíšete, pokud jíte potichu. Můžete si opravovat testy, protože nejde o to, jestli se to naučíte na první pokus, ale jestli se to naučíte. Třídy mají křesla a sedací míče. Tyhle maličkosti tu školu dělají fakt více zábavnou. A učitelé jsou mnohem mnohem mnohem přívětivější a zároveň je na nich vidět, jak je jejich práce baví. Mám tady úplně chuť učit se Němčinu, protože ten učitel mě zaujme a ne jako…. no nebudu psát jméno. Takže už první den jsem ze školy odcházela nadšená. Jedině dvě chyby jsem udělala.

1) nevzala jsem si žádné pítí

2) kupovala jsem si oběd (Ta jídelna je sice asi 3x větší než ta, kterou máme v Česku. Ale na škole je 10x víc lidí a všichni mají oběd ve stejnou chvíli. Takže fronta a hluk jsou vážně příšerný.)

Druhý den byl už podle normálního rozvrhu, ale pořád jsme se spíš seznamovali s učiteli. Bavila jsem se s pár lidma a už se pomalu začínala ve škole orientovat.

No a dnešek – teď čekám na odvoz ze školy (zácpy bývají vážně příšerný). Naučila jsem se jak funguje americký zámek na skříňce (jako v seriálech, mají to teda složitý!)

Zašla jsem si do ztrátů a nálezů pro lunchbox, který jsem včera ztratila (naštěstí až po obědě). Zjistila jsem, že matiku tu mají vážně jednoduchou, ale nevím jistě, jestli přestoupím na těžší, protože to vyrovná historii, angličtinu a němčinu, který jsou těžký (na němčině je hlavně těžký dvakrát překládat – z němčiny do angličtiny a pak ještě v hlavě do češtiny, snad to dává smysl). Po škole bývám docela unavená, jak pořad poslouchám anglicky, ale to se časem srovná. No a to je pro teď asi vše.

Publikoval ahojky

ahojky, jsem teď na Floridě a nechci Vám pořád psát, tak si to tady všichni přečtěte, prosím

Join the Conversation

1 Comment

  1. Ahojky Any
    Právě jíme meloun a jsme vsichni v Pivíne a čteme si tvůj krásně napsaný blog. Vsichni tě moc pozdravujeme a jsi BOREC!!
    Anitka, Dava, Tomášek, Jája, Babička, Maminka, Tatínek, Blanka, Terez, Danielka

    To se mi líbí

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: